منو
سبد خرید

آرتامانوفها

آرتامانوفها
آرتامانوفها
  • موجودی: موجود
  • مدل: 150787 - 78/3
  • وزن: 0.31kg
700,000 ریال

آرتامانوفها

نویسنده: ماکسیم گورکی
مترجم: کاظم انصاری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو  _ نو

 

مروری بر کتاب

رمان آرتامانوفها اوضاع روسیه پیش از انقلاب را نشان می‌دهد ، شخصیت‌های متفاوت در داستان با افکاری متفاوت و نگرش متفاوت به زندگی، خواننده را مجذوب خود می‌کند. ماکسیم گورکی تعبیر متفاوت و جالبی در مورد عقل پرسشگر بیان میکند که در زیر برای شما نقل می‌شود:

فئودور روحانی می‌گوید: تمام بدبختیها از عقل است. شیطان عقل انسان را مانند سگ هاری تحریک می‌کند. او تحریک می‌کند و این سگ هم بدون دلیل و سبب پارس می‌کند. طبیب می‌گوید: عقل چون کودک است، همه چیز در نظرش بازیچه است و همه چیز توجهش را جلب می‌کند. او می‌خواهد دریابد که اشیاء و اجسام مختلف چگونه ساخته شده و چطور کار می‌کند و درونشان چگونه است. خوب! البته آن اشیاء را می‌شکند و خرد می‌کند...

این رمان یکی از ۱۰۰۱ رمانی ست که باید قبل از مرگ بخوانید.این کتاب به ترجمه کاظم انصاری در سال ۱۳۳۰ در ایران منتشر گردید و در سال ۱۳۵۷ تجدید چاپ شد. داستان مربوط به روستازاده ای است که بعد از القای قانون بردگی در روسیه تزاری می خواهد کارخانه کتان بافی تاسیس کند.

آرتامانوفها ظهور و سقوط فئودالیسم را قبل از انقلاب ۱۹۱۷ روسیه در لفاف داستان ‏روستایی و به زبان مردمی بیان میکند. کتاب شهامت روسی خود را حفظ میکند. ‏ به هر حال انگار به قول چخوف :گورکی همیشه در نقش یک معلم به چشم میاد ...ماکسیم گورکی داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و مقاله‌نویس انقلابی روس و از بنیان‌گذاران سبک رئالیسم سوسیالیستی بود. گرچه او را بیش‌تر به عنوان یک نویسنده، در سطح جهانی می‌شناسند و ستایش می‌کنند، از رهبران جنبش انقلابی روسیه نیز به شمار می‌آید.

نوشته‌های انقلابی ماکسیم گورکی و دیگر نویسندگانی که او را همراهی می‌کردند، پایه‌گذار نویسندگی انقلابی در روسیه شد و در آگاهی مردم و روشن کردن اذهان عموم در مبارزه علیه فقر، بی‌سوادی و بی‌عدالتی‌های اجتماعی نقشی بنیادی داشت. بیشتر شهرت گورکی به تجسم زندگی مردم عادی و رنجدیده در داستان‌هایش برمی‌گردد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات