كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آذرین مهر

آذرین مهر

نویسنده: اقدس کاظمی
ناشر: ما
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 333
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

«اقدس کاظمی» با تخلص «مژگان» در سال 1318 در قم به دنیا آمده و در سال های رو آوردن به شعر، کتاب های زیر را به چاپ رسانده است: قصه منظوم کربلا، دیوان شعر آذرین مهر، ایثارگران دفاع مقدس، سفر به وادی عشق (کربلا)، نیش و نوش جوانی، دعای عرفه منظوم، دعای کمیل منظوم، دعای ندبه منظوم، این جوانان گل معلم باغبان، با کودکان و نوجوانان چگونه باید رفتار کرد، مژگان نامه، گل نرجس، قم دیار کریمه اهل بیت(ع)، مداد، پلیس کیست؟

بعد از ازدواج ، به تشویق همسر با رتبه ی شاگرد اول در سال 1341 دیپلم خود را دریافت کرد. یک سال بعد در رشته فیزیک دانشگاه تهران شرکت کرد. ولی پس از کشته شدن همسرش با دوفرزند کوچک ، ادامه زندگی بر او تنگ گردید و به آموزگاری ادامه داد و سر انجام از مدرسه عالی امور اداری و قضایی قم ، لیسانس حقوق قضایی خود را دریافت کرد.

پس از آن کاظمی در پست بازرسی انجمن حمایت زندانیان و ریاست بازرسی کمیته حمایت از مصرف کننده نیز انجام وظیفه کرد. از خدمات مهم اقدس کاظمی تاسیس دبیرستان دخترانه آزرمی دخت « بنت الهدی صدر » در قم گردید . سپس از قم به شمیران انتقال یافت و ریاست مدرسه ایران و آلمان را به عهده گرفت و تا سال 1356 به کار تدریس ادامه داد . وی پس از بازنشستگی کوشید کوشید در کانون وکلا به کار بپردازد ، اما به سبب تعطیل شدن کانون و مشکلات دیگر این میسر نگردید...

 طول عمرم از عدم یا از وجود
هست خطی گرچه طولانی نبود

از دو نقطه در علوم هندسی
طول عمر من خطی بشکسته بود

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آذرین مهر

  • ناشر: ما
  • کد کتاب: 110531 - 89/4
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال

برچسب ها: اقدس کاظمی, شعر فارسی, شعر مذهبی, کتاب آذرین مهر