كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آذربایجان شرقی

آذربایجان شرقی

نویسنده: خانعلی صیامی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: بیاضی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ:

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور - رنگی

خانعلی صیامی هنرمند آذربایجانی که در عکاسی از ناموران معاصر است، همه توان هنری و ذوقی اش را به کار گرفته است تا زیبایی های آذربایجان را در عکس هایش جلوه گر سازد.

او عین عظمت و زیبایی و اصالت دیارش را بی هیچ اغراق و بی هیچ کم وکاستی در عکس های این کتاب منعکس کرده است: از قله برف پوش سمند تا برکه افسانه خیز آت گلیدر قله سبلان، از بقعه امامزاده دوزال تا کلیسای سنت استپانوس در جلفا، از چهره آفتاب سوخته چوپان های جوان قره داغ تا جمعِ گرم پیرمردان لیقوان بر بساط قالی های خوشرنگ، از کارگاه های تاریک دختران قالیباف هریس تا خانه آراسته نوعروسی در قره قیه، از لاله زار و سنبلستان و باغ و راغ و گل های ریزنقش وحشی تا درخت گردوی چندصدساله، و جز آن.

هر کجا نشانه ای از زیبایی، نقشی از خاطره، حکایتی از تاریخ، جلوه ای از اعتقاد، و به هرحال هر کجا که جنبه ای درخور اعتناست، دوربین این هنرمند همان را با گزینشی آگاهانه ثبت کرده و در این کتاب پیش روی ما نهاده است. کتاب در سه بخش تدوین شده است:بناها و آثار تاریخی و هنری، مردم و زندگی، و طبیعت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آذربایجان شرقی

  • ناشر: سروش
  • کد کتاب: 114293 - 107/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: خانعلی صیامی, جغرافیای ایران, آذربایجان شرقی, عکس, جغرافیای تاریخ ایران, تبریز, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب آذربایجان شرقی