كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آدم ها و افسانه ها؛ گفت و گو با بهرام دبیری

آدم ها و افسانه ها؛ گفت و گو با بهرام دبیری

نویسنده: محمدرضا شاهرخی نژاد
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 191
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

«بهرام دبیری» در سال 1329 ه . ش در شیراز متولد شد و در 1345 همراه خانواده به تهران آمد. در سال 1349 در رشته نقاشی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرفته و در 1354 از این دانشکده فارغ‌التحصیل شد. او تاکنون به برگزاری نمایشگاه‌های داخلی از سال‌های 1380 - 1347 پرداخته است. در یک نگاه آثار بهرام دبیری را می‌توان به سه دوره تقسیم کرد.

در دوره اول آثاری خیال‌پردازانه با رنگ‌های تند و خام حضور دارد که نشان‌دهنده هیجانات و کابوس‌های خاص اوست. دوره دوم کارهای وی حاوی مضامین تاریخی و اجتماعی مربوط به سال‌های انقلاب است و در دوره سوم، طبیعت بی‌جان، مضامین اساطیری و جلوه‌هایی از مدرنیزم در آثار او جلوه‌گر است. کتاب حاضر حاصل گفت‌وگو با بهرام دبیری از نقاشان معاصر ایرانی است. مصاحبه‌گر در مقدمه کتاب خاطرنشان می‌سازد: «این گفت‌وگو به یک فرضیه ذهنی‌ام پاسخ داد و آن هم این که هنرمند و اثرش جدایی ناپذیرند.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آدم ها و افسانه ها؛ گفت و گو با بهرام دبیری

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 108422 - 4/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمدرضا شاهرخی نژاد, نقاشی ایرانی, نقاشان ایرانی, نقاشی, طراحی, کتاب آدم ها و افسانه ها؛ گفت و گو با بهرام دبیری