كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آدم زیادی

آدم زیادی

نویسنده: ایوان تورگنیف
مترجم: عباس باقری
ناشر: معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 59
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1329 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

... تیپ شخصیتی‌ای است که با نام "آدم زیادی" شناخته می‌شود. "آدم زیادی" در قرن نوزدهم روسیه به کسانی گفته می‌شد که معمولاً از طبقه اشراف و تحصیل‌کرده بودند و ذهنشان پر از ایده و طرح بود اما در مرحله‌ عمل بازمی‌ماندند و کاری از دستشان برنمی‌آمد. نمونه‌ این افراد در قرن نوزدهم روسیه بسیار زیاد بود و به‌همین‌خاطر می‌گویم که تورگنیف در این رمان به مشکلات نسل خودش پرداخته است.»

او تکرار شخصیت آدم زیادی را ناشی از سرخوردگی قیام دکابریست‌ها در سال ۱۸۲۵ می‌داند: «شخصیت محوری "آدم زیادی"، علاوه بر دو رمان تورگنیف، در اثری از هرتسن، با نام «مقصر کیست؟»، حضور دارد. از این منظر می‌توان گفت که رمان کمی بدبینانه است و خواننده فکر می‌کند که خوشبختی انسان در این دنیا در دست خودش نیست و تابع شرایط خارجی است. اما نویسنده با زبان شاعرانه‌ای که به کار گرفته این بدبینی را تلطیف کرده است. 

قیام دسامبریست‌ها، قیامی بود که یک روزه به شکست انجامید، اما تاثیر فراوانی در وجوه فرهنگی داشت. سرخوردگی جوانان یکی از تاثیرات سرکوب پس از قیام بود به همین دلیل آدم‌های زیادی در ادبیات روسیه بسیار دیده می‌شود. زبان تورگنیف شاعرانه است و این رمان پیوند عمیقی با موسیقی دارد. در حالات احساسی مختلف شخصیت اصلی، موسیقی‌های مختلفی داریم و پیوند رمان با موسیقی بسیار قوی است . تورگنیف را استاد توصیف می‌گویند. گاهی تا شجره‌نامه افراد داخل قاب عکس یک اتاق را توصیف کرده است....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آدم زیادی

  • ناشر: معرفت
  • کد کتاب: 118622 - 47/6
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال

برچسب ها: ایوان تورگنیف, عباس باقری, داستان های روسی, کتاب های نایاب, کتاب آدم زیادی