كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آدم آدم است

آدم آدم است

نویسنده: برتولت برشت
مترجم: شریف لنکرانی
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

برشت در این نمایشنامه به وضعیت موجود زندگی بشر و بلاهایی که بر سر او می‌آید می‌پردازد. او در این نمایشنامه زندگی فردی را به تصویر می‌کشد که در برابر نیروهای بیرونی قطعه قطعه می‌شود و حتی تا جایی پیش می‌رود که خودش نیز بر خود رحم نمی‌کند و خود او نیز بر خویشتن خویش ضربه می‌زند. او شاید هزاران بار می‌میرد اما هیچ اعتراضی نمی‌کند. در پایان برتولت برشت پیشنهاد می‌کند که مردمان باید این وضعیت را تحمل یا به گونه‌ای دیگر بینش خود را نسبت به زندگی متحول کنند تا در برابر سیل حوادث در هم نشکنند.

 

گالی لی مرد ساده دلی است که قدرت نه گفتن ندارد . روزی او به قصد خرید ماهی از خانه خارج می شود و با 3 سرباز مواجه می شود که در اثر حادثه ای نفر چهارم هنگشان از آن ها جدا شده و در دردسر بدی افتاده اند . سربازها که متوجه سادگی گالی لی شده اند سعی می کنند به او بقبولانند که گالی لی نیست بلکه جیپ سرباز چهارم هنگ آن ها می باشد .

داستان در حقیقت داستان مسخ یک انسان و استحاله او در اثر عدم توانایی نه گفتن می باشد . گالی لی ساده به یک فرد دیگر تبدیل می شود . اصولا برشت توی تئاترهاش قهرمانی نداره و داستان هاش بت شکنانه هستند .

گالی گی:
یک روز صبح روی صندلی اش نشسته است و به زنش می گوید ؛ زن عزیز تصمیم گرفته ام امروز چون درامدمان اجازه می دهد یک ماهی بخرم...

 

فهرست

آدم آدم است
بچه فیل
استنطاق لوکولوس

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آدم آدم است

  • ناشر: خوارزمی
  • کد کتاب: 46804 - 56/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: برتولت برشت, شریف لنکرانی, نمایشنامه آلمانی, داستان های کوتاه آلمانی