كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آدلف

آدلف

نویسنده: بنژامن کنستان
مترجم: مینو مشیری
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی

 

تعداد صفحه: 134
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

 آدلف ماجرای جوانیست به همین نام که طی سفر خود به شهری کوچک، به زنی بزرگتر از خود بهنام النور دل میبندد اما این دلبستگی خیلی زود پس از آغاز زندگی مشترک فروکش می کند و عشق جایش را به ملال میدهد. در ادامه میبینیم که النور همچنان دلباخته ی آدلف است اما آدلف در حضور او راحت نیست چون با بودن النور خود را در قید و بند میبیند.

النور یک زن بی وطن و بی پشت و پناه است. زنی که به دلیل بحران مالی و تبعید پدرش، از جایگاهی که در نظم نمادین حاکم بر اجتماع داشته کنده شده و دیگر به هیچ قدرتی وابسته نیست و به همین دلیل از طرف مردمی که نظم مستقر، شیوه ی زندگیشان را تعیین می کند طرد شده است.

آدلف، هر چند با دور شدن از خانه پدری در این بیوطن بودن با النور مشترک است اما دور شدن و بی وطنی او موقتی است. آدلف همچنان به آنچه از آن جدا شده وابسته است. وابستگی او به نظم مستقر و در عین حال نزدیک شدنش به النور که نماد دوری از این نظم است، آدلف را دچار سرگشتگی و بی تعادلی کرده است. در نهایت آنچه او را در کنار النور نگه میدارد، احساس ترحمش به او است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آدلف

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 114176 - 93/2
  • موجودی: در انبار
  • 185,000ریال
  • 149,000ریال

برچسب ها: بنژامن کنستان, مینو مشیری, داستان های فرانسوی, کتاب آدلف