کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آدامس با طعم اکالیپتوس

آدامس با طعم اکالیپتوس

نویسنده: فریبا خانی
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 116
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نوزده داستان کوتاه و هشت داستانک

مجموعه داستان «آدامس با طعم اکالیپتوس» نخستین تجربه من در حوزه داستان به شمار می‌رود و علت اصلی تالیف آن نیز به تجربه 7 - 8 ساله من درخبرنگاری حوزه روزنامه‌نگاری اجتماعی کودک و نوجوان برمی‌گردد. به همین خاطر می‌توانم ادعا کنم که داستان‌ها و داستانک‌های این کتاب همگی به نوعی تجربی است و برای نوشته شدن راه‌ها و سبک‌های مختلفی را پیموده‌اند.

داستان‌های این کتاب بیشتر در فضای سوررئال نوشته شده است و از فضاهای واقعی برای بیان آنها عبور کرده‌ام. در واقع این داستان‌ها راوی نوعی حرکت میان خواب و رویا در فضای واقعی پیرامون ماست.

...جن خانه ی ما ترشی خیلی دوست داشت. همیشه بطری های ترشی آلبالو در خانه‌ی ما گم می‌شد.جن خانه‌ی ما از گوشواره‌های آویز فیروزه‌ای من هم خوشش می‌آمد. گاهی یکی از آن‌ها را برمی‌داشت و من تمام خانه را زیر و رو می‌کردم تا پیدایش کنم. جن خانه‌ی ما همیشه‌ بود.

گاهی در حمام آواز می‌خواند و سنگ‌پا را می‌انداخت توی سطل آشغال... چون از سنگ‌پا خوشش نمی‌آمد. گاهی می‌رفت توی صندوق قدیمی که یادگار خانم‌جان بود، بچه به دنیا می‌آورد و بعد باید ملافه‌های سفید را می‌شستیم. گاهی مریض می‌شد و ناله می‌کرد... جن‌ خانه‌ی ما...

 

فهرست

همسایه
آدامس با طعم اکالیپتوس
رویای شب هفتم
پرندة وهم
دندان درد
ماهی‌ها
قصه
ماهی شکم‌پر
و..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آدامس با طعم اکالیپتوس

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 112999- 73/2
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال

برچسب ها: فریبا خانی, داستان های کوتاه فارسی, کتاب آدامس با طعم اکالیپتوس