منو
سبد خرید

آداب و آئین پرستاری

آداب و آئین پرستاری
درحال حاضر موجود نمی باشد
آداب و آئین پرستاری
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 44476 - 27/2
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 8
0 ریال

آداب و آئین پرستاری

نویسنده: آذر ریاحی
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 82
اندازه کتاب: رقعی- سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی 

 
مروری بر کتاب  

پرستاری یکی از ارکان مهم سیستمهای خدمات بهداشتی - درمانی در هر کشور است. خدمات پرستاری میتواند به طور مسـتقیم بر پیامد سلامت و بیماری و شاخص های مرتبط با آن مؤثر باشد. تدوین کدهای اخلاقی متناسب با فرهنگ و مذهب جامعـه راهکـار مناسبی جهت بهبود کیفیت خدمات پرستاری مورد انتظار ذینفعان می باشد. در دهه های اخیر پرداختن به مقـولات اخـلاق و تـدوین راهنماهای اخلاقی از مهمترین اولویت های حوزه ی سلامت در کشور ماست و آیین اخلاق پرستاری نیـز در ایـن راسـتا و بـا هـدف ارائه ی چارچوب و راهنمای تصمیمگیری های مبتنی بر اخلاقیات در پرستاری تدوین شده است


پرستار باید:

در جهت ارتقای سلامت جامعه، پیشگیری از بیماری ها، اعاده سلامت و کاهش درد و رنج، کوشش کند و آن را رسالت اصلی خود بداند.
مراقبت پرستاری را صرفنظر از نژاد، ملیت، مذهب، فرهنگ، جنس، سن، وضعیت اقتصادی-اجتماعی، مسائل سیاسی، بیماری جسمی یا روحی-روانی یا هر عامل دیگری ارائه دهد و در جهت حذف بی عدالتی و نابرابری در جامعه بکوشد.
مراقبت های پرستاری را با رعایت احترام به حقوق انسانی و تا حد امکان با در نظر گرفتن ارزش ها، آداب و رسوم اجتماعی، فرهنگی و اعتقادات دینی مددجو/بیمار ارائه دهد.
به جامعه در زمینه های ارتقای سلامتی و پیشگیری از بیماری ها آموزش دهد و این را از مهمترین مسئولیت های خود بداند. مراقبت پرستاری و آموزش استاندارد باید متناسب با فرهنگ، باورها، ارزش‌ها و نیازهای افراد ارائه شود.
به چالش ها و مسائل اخلاقی در محیط جامعه و محیط کار که قداست حرفه پرستاری را مخدوش می کند توجه و حساسیت داشته، در مواقع لازم راه حل و پاسخ مناسب را پیشنهاد دهد.
ضمن همکاری و هماهنگی با سایر افراد، گروه ها و نهادهای اجتماعی جهت برطرف کردن نیازهای اجتماعی و رفع مسایل اخلاقی مطرح در حیطه مراقبت های سلامت تلاش کند.
به گروه ها و افراد آسیب پذیر از قبیل کودکان، سالمندان، افراد دچار ناتوانی و معلولیت های جسمی، بیماران روانی و مانند آن ها توجه ویژه کند.
ضمن توجه به سلامت در سطح محلی، در راستای حصول اهداف سلامت در سطح ملی و جهانی نیز تلاش و همکاری کند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات