منو
سبد خرید

آداب معاشرت ؛ چگونه معاشرت کنیم؟

آداب معاشرت ؛ چگونه معاشرت کنیم؟
-10 % درحال حاضر موجود نمی باشد
آداب معاشرت ؛ چگونه معاشرت کنیم؟
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 87968
  • وزن: 0.40kg
  • SKU: 34993
450,000 ریال
500,000 ریال

آداب معاشرت ؛ چگونه معاشرت کنیم؟

نویسنده: محمدتقی صالحی
ناشر: فرهنگ و هنر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 144
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

معاشرت در لغت به معنی آمیختن ،با هم زیستن ،با هم گفتن و شنیدن و با هم دوستی و الفت داشتن است. آدم ها برای اینکه منظور شان را بهتر به هم برساند و راحت تر با هم زندگی کنند،آداب و رسومی را به وجود آوردند.

بعضی از این آداب و رسوم برای نشان دادن دوستی و احترام و بعضی از آن ها برای به هم نزدیک شدن و یا درست زندگی کردن است.آدم ها به همنشینی و هم صحبتی نیاز دارند و هر کسی دوست دارد که در نظر دیگران خوب جلوه کند . دو صفت خوش گویی و خوش رویی از مهم ترین صفاتی است که به خصوص در برخورد های اول باعث نزدیک شدن دیگران به ما می شود.

نمی توانیم از دیگران انتظار داشته باشیم که مثلاً با ما به احترام رفتار کنند،حریم ما را محفوظ نگه دارند،امانت های ما را بر گردانند،از ما بدگویی نکنند و در زندگی خصوصی ما دخالت نکنند،و در مقابل خودمان را ملزم به رعایت این رفتارها در برابر آنها ندانیم . بهترین راه فهم توقع دیگران از ما این است که ما خود را به جای آنها بگذاریم و تصور کنیم که اگر ما جای آنها بودیم چه توقعی از طرف مقابل خود داشتیم.

گاهی وقت ها پیش می آید که در جایی یا در مواجه با کسی،نمی دانیم چه رفتاری انجام دهیم که مناسب و درست باشد. یک انسان عاقل می داند که بی اعتنایی به احساسات دیگران ،کاری زشت و ناپسند است و سرچشمه بسیاری از مشکلات روزمره می شود.

آداب معاشرت، آدابی است که برای رعایت احوال دیگران و ابراز محبت به وجود آمده است. اگر سلام و احوالپرسی می کنیم ،به خاطر این است که علاقه خود را به سلامتی طرف مقابل نشان می دهیم. اگر با او دست می دهیم ،دوباره با او عهد اخوت می بندیم ،و ده ها مورد دیگر. هر چند که بعضی از این آداب و رسوم ،معنی اصلی خود را از دست داده است و اکثراً بدون فکر و اراده انجام می شود ،اما با این وجود هر کس که رفتار مهربانانه،درست و شایسته با دیگران داشته باشد ، به همان اندازه محبوب تر و مقبول تر خواهد بود.

بنابراین، رعایت احترام ،ادب و برخی آداب پسندیده در برخوردهای اجتماعی ،هم شأن و منزلت اجتماعی فرد را بالا می برد و هم جامعه را به سمت یک جامعه با نشاط و سالم و سوق می دهد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات