كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آداب سفر در فرهنگ نیایش

آداب سفر در فرهنگ نیایش

نویسنده: سیدبن طاووس حلی
مترجم: عبدالعلی محمدی شاهرودی
ناشر: آفاق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 411
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جلوه‌هایی از ادعیه و احراز ، به روایت بزرگ‌ترین عالم شیعی در قرن هفتم

کتاب الامان من اخطار الاسفار و الازمان تالیف ابن طاووس ( 589ـ .664ق) به همت عبدالعلی محمدی شاهرودی ترجمه و شرح شده است .او در شرح این کتاب به منابع متعدد فقهی و حدیث نظیر :کافی ، بحارالانوار ، الاستبصار ، اسرارالصلاه ، قابوسنامه ، مستدرک الوسائل ، مسند جمیل ، مصباح الزائر ، معجم البلدان و مکارم الاخلاق استناد کرده و توضیحاتی ذیل مطالب ابن طاووس آورده است .

ابتدای کتاب ، شرح کوتاهی است از زندگی ابن طاووس . موضوع اصلی کتاب که به آداب سفر اختصاص یافته در قالب یازده بخش است .برخی از مطالب کتاب از این قرار است :
چگونگی تصمیم‌گیری و نیت برای سفر و آن چه مسافر پیش از خروج از منزل بدان نیاز دارد ؛ آن چه انسان برای ایمنی از حوادث و آشفتگی‌های سفر با خود به هم راه دارد ؛ همسفران و زاد و توشه‌ای که باید همراه مسافر باشد و آداب پوشیدن کفش و نعلین و برگرفتن اسلحه و وسایل ایمنی هنگام سفر و کتاب‌هایی که باید به هنگام سفر به همراه داشته تا مسافر را به هنگام عبادت یاری داده و موجب کام‌یابی بیشتر او گردد .در انتهای کتاب فهرست اماکن ، اعلام ، موضوعات و منابع به چاپ رسیده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آداب سفر در فرهنگ نیایش

  • ناشر: آفاق
  • کد کتاب: 69002 - 112/5
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 195,000ریال

برچسب ها: سیدبن طاووس حلی, عبدالعلی محمدی شاهرودی, اخلاق اسلامی, علامه حلی, نیایش, ادعیه, آداب سفر, فقه شیعه, کتاب آداب سفر در فرهنگ نیایش