منو
سبد خرید

آخرین نفر

آخرین نفر
آخرین نفر
درحال حاضر موجود نمی باشد
آخرین نفر
آخرین نفر
آخرین نفر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138388 - 20/5
  • وزن: 0.60kg
0 ریال

آخرین نفر 

نویسنده: الکساندر فاده یف
مترجم: فرهاد غبرائی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 620
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو ~ نو ؛ بر روی جلد اصلی با گالینگور صحافی شده است.

 

مروری بر کتاب

آخرین اودگه

رمان آخرین نفر ( آخرین اودگه ) اثر الکساندر فاده یف نویسنده بزرگ روس در زمره بهترین آثاری است که وقایع انقلاب اکتبر و پی آمدهایش را تصویر می کند و به اعتراف نویسنده ، رمان مورد علاقه اوست. طرح اولیه رمان، سرگذشت قبیله اودگه بود که رژیم تزاری کمر به نابودی اش بسته بود. فاده یف زندگانی اقوام خاور دور را به خوبی می شناخت.بارها طی جنگ پارتیزانی از نزدیک با آنها روبرو شده بود. «مردان جنگل نشین» کمک شایان توجهی به پار تیزانها مبذول می داشتند، آذوقه و لباس در اختیارشان گذاشته و راهنمایی آنها را در دل تایگاه به عهده می گرفتند.

در رمان فاده یف، صحنه های باشکوهی از زندگی قبیله اودگه ترسیم شده است، قبیله ای که همراه با انقلاب مجبور به یکجانشینی و پذیرش دگرگونی است. در این رمان ُ وقایع بهار و تابستان سال 1919 به صورتی همه جانبه جان می گیرند . در سال های 20 در دل جنگل های تایگا در کنار مرز چین و کره مبارزه ای بی امان علیه قوای دول بیگانه و گاردهای سپید در جریان بود . فاده یف خود با هزاران تجربه و دلبستگی با این وقایع پیوند داشت .

کودکی و نوجوانی اش در دره خوش آب و رنگ سوچان در شهرک چوگویفکا سپری شد . در 18 سالگی و در زمان جنگ داخلی همراه پارتیزان ها هزاران کیلومتر از کوره راه های تایگا را درنوردید. طی سه سال خدمت در ارتش سرخ از سربازی ساده به مقام کمیسری گردان رسید . نویسنده تاثیر عمیقی را که این دوران در ذهنش بر جای گذاشته چنین شرح می دهد : من نویسندگی را مدیون این دوران هستم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات