كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آخرین ملکه چین

آخرین ملکه چین

نویسنده: پرل باک
مترجم: مهدی شهشهانی
ناشر: پگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 747
اندازه کتاب: وزیری گالینگور -سال انتشار: 1378 ~ 1368- دوره چاپ: 6 ~ 1


مروری بر کتاب

تسوهسی آخرین ملکه ای بود که بر چین حکمروایی کرد.او زنی فوق العاده باهوش،با استعداد و ثروتمند و دارای شخصیت پیچیده ای بود.در مخالفت و یکدندگی شهره بود،به گونه ای که توصیف همه جانبه و قطعی شخصیت او بسیار مشکل است.

دورانی که او زندگی می کرد نقطه ی عطفی در تاریخ چین محسوب می شد. و کشور به درگیری و منازعه با بیگانگان از راه قوای نظامی کشیده شده بود.در این زمان انجام یک سلسله اصلاحات و رفورم های اجتماعی اجتناب ناپذیر می نمود.تسوهسی اندیشه های محافظه کارانه و نیز عدم وابستگی خود را کماکان حفظ کرد.دشمنانش از او می ترسیدند و از وی نفرت داشتند.

آنان دوستان او را سرزنش می کردند و از حترام به تسوهسی بر حذر می داشتند.او با هرگونه نوآوری تا آن جا که می توانست مخالفت می کرد چون بنیاد های کهن را از هر چیز نویی بهتر می دانست ولی با این حال هنگامی که می دید دگرگونی ها اجتناب ناپذیر است نسبت به روی موافق نشان می داد.مردمش اورا دوست داشتند.

البته انقلابیون و افراد عجول از او خوششان نمی آمد چون باور داشتند روند پیشرفت خیلی کند و آهسته است.آن ها از او نفرت داشتند و ملکه نیز با همان شکل نفرت خود را به آن ها نشان می داد.دهقانان و طبقات محروم ساکن شهر های کوچک به او احترام می گذاشتند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آخرین ملکه چین

  • ناشر: پگاه
  • کد کتاب: 113420 - 205/3
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 650,000ریال

برچسب ها: پرل باک, مهدی شهشهانی, داستان های چینی, داستان های امریکایی, داستان های کلاسیک, کتاب آخرین ملکه چین