كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آخرین مرز

آخرین مرز

نویسنده: الیستر مک لین
مترجم: جلال پایدار
ناشر: پدرام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 290
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ فاقد شناسنامه ، لبه پائینی حدود 12 صفحه کتاب زرد شده است

 

مروری بر کتاب

داستانی هیجان انگیز از جنگ جهانی دوم از نویسنده کتاب توپ های ناواران

الیسر مک‌لین (87-1922) داستان‌نویس اسکاتلندی، نویسنده‌ی ده‌ها داستان مهیج و پرفروش بود که در سراسر جهان شناخته شده و مشهورند و از بسیاری از آن‌ها فیلم‌های موفقی ساخته شده‌ است.ا نگاهی به آثار مک‌لین و مطالعه تعدادی از کتاب‌هایش این موضوع به چشم می‌آید که تمام آثار او را می‌توان در طبقه بندی موسوم به "ادبیات ژانر" قرار داد و بررسی کرد.

"هر اثر را باید با توجه و تمرکز بر خود اثر و قوانین برآمده از متن آن بررسی و نقد کرد" این موضوع بارها توسط نظریه پردازان متاخر ادبی گفته شده. اما در"ادبیات ژانر" معمولا اثر را با توجه به عناصر و مولفه‌های ژانر آن که از آثار پیشین متعلق به آن ژانر استخراج شده‌اند مورد بررسی قرار می‌دهند. و مگر قسمت زیادی از آنچه ما امروز در مورد ادبیات می‌دانیم و "فرمالیست‌ها" و ساختارگراها" از آن به عنوان دانش یاد می‌کنند با توجه ژانرومفاهیم مشترک در میان آثار مختلف ادبی به دست نیامده است؟

در کل قسمتی از دانش ادبی‌مان را مدیون این نوع از ادبیات هستیم که غالبا به دلیل جذابیت عامه پسند و پرفروش بودن توسط بسیاری از منتقدین ادبی انکار می‌شوند و با آثار بی ارزش و مصرفی یکی دانسته می‌شوند. جذابیتی که از داستان پر تعلیق این آثار سرچشمه می‌گیرند. عنصری که حتی اگر در آثار مدرن و آوانگارد ادبیات داستانی نبود احتمالا برای همیشه نا شناخته باقی می‌ماندند. آثار مک‌لین در غرب بسیار پر فروش هستند و تقریبا از تمام آثار او در هالیوود اقتباس سینمایی انجام گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آخرین مرز

  • کد کتاب: 94994 - 50/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: الیستر مک لین, جلال پایدار, داستان های امریکایی, داستان های انگلیسی, جنگ جهانی دوم, داستان های جاسوسی, کتاب آخرین مرز