كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آخرین سفر شاه

آخرین سفر شاه

نویسنده: ویلیام شوکراس
مترجم: عبدالرضا هوشنگ مهدوی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 545
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار:
1370 ~ 1369 - دوره چاپ: 5 ~ 4

کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

سرنوشت یک متحد امریکا

شوکراس سرگذشت شاه سابق را از دنیای دربسته و خیالی دربار او آغاز می کند. سپس جریان سقوط رژیم شاهنشاهی و استقرار جمهوری اسلامی و بحران گروگانگیری و مراحل گوناگون سفر شاه را در مصر و مراکش و باهاما و مکزیک و امریکا و پاناما و باز به مصر و مرگ او را در این کشور تعریف می کند.

آخرین سفر شاه یکی از جالبترین و مستندترین کتابهای است که ماجرای آخرین سفر شاه به سوی تبعید و مرگ،محروم از هرگونه احترام و سرگردان در جهان،آن هم در حالی که همه ی دوستان سابق از او روگردان شده بودند.ویلیام شوکراس روزنامه نگار شهیر انگلیسی با قدرت قلم سحارش او را در این سفر، که در واقع فرار اوست از دست دشمنانش گام به گام تعقیب می کند، ناتوانی او را در آستانه سقوط رژیمش نشان می دهد، مرگ او را از بیماری سرطان توصیف می کند و تلاشهای او را در جستجوی پناهگاهی نزد متحدان سابقش شرح می دهد.

کتابی که در دست دارید ماجرای آخرین سفر شاه است به سوی تبعید و مرگ، محروم از هرگونه احترام و سرگردان در جهان، آن هم در حالی که همه‌ی دوستان سابق از او روگردان شده بودند. ویلیام شوکراس روزنامه‌نگار شهیر انگلیسی با قدرت قلم سحارش او را در این سفر، که در واقع فرار اوست از دست دشمنانش گام به گام تعقیب می‌کند، ناتوانی او را در آستانه‌ی سقوط رژیمش نشان می‌دهد، مرگ او را از بیماری سرطان توصیف می‌کند و تلاش‌های او را در جستجوی پناهگاهی نزد متحدان سابقش شرح می‌دهد. شوکراس سرگذشت شاه سابق را از دنیای دربسته و خیالی دربار او آغاز می‌کند. سپس جریان سقوط رژیم شاهنشاهی و استقرار جمهوری اسلامی و بحران گروگانگیری و مراحل گوناگون سفر شاه را در مصر، مراکش، باهاما، مکزیک، آمریکا و پاناما و باز به مصر و مرگ او را در این کشور تعریف می‌کند.

ضمنا در لابه‌لای آن جلوس شاه را به تخت طاووس، فساد دربارش را که مملو از جمعی چاپلوس بود، غرور و استبداد او را در سال‌های انقلاب سفید، زیاده‌روی‌هایش را در سال‌های شکوفائی بازار نفت و حکومت خونین ساواک را بیان می‌کند. همچنین روابط گرم و صمیمانه و معاملات هنگفت اسلحه او را با غرب شرح و نشان می‌دهد چگونه غربی‌ها به شاه کمک می‌کردند تا هرگونه جانشینی را برای حکومتش نابود سازد و افکاری را در او تشویق کردند که سرانجام به سرنگونیش انجامید.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آخرین سفر شاه

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 107850 - 10/0
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 450,000ریال

برچسب ها: ویلیام شوکراس, عبدالرضا هوشنگ مهدوی, تاریخ سیاسی ایران, انقلاب اسلامی, پهلوی, محمدرضا شاه, کتاب آخرین سفر شاه