كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آخرین روزهای لطفعلی خان زند

آخرین روزهای لطفعلی خان زند

نویسنده: سرهارفورد جونز
مترجم: هما ناطق , جان گرنی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 90
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 1


کمیاب - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

لطفعلی خان را در حالیکه در نبرد با دشمنان زخمهای سختی بر بازو و پیشانی برداشته بود به کرمان نزد خان قاجار بردند. او که خون بسیاری را از دست داده بود با همان حال نزار در برابر آقامحمد خان ایستاد، بدو سلام نداد و تعظیم نکرد. آقامحمد خان نیز دستور داد که اصطبل‌بانانش وی را مورد تجاوز جنسی قرار دهند.

فردای آن روز وی را دوباره پیش خان قاجار آوردند، در حالیکه نه هوشی در تن نداشت، آب بدو نداده بودند و وی را بر روی زمین می‌کشیدند. خان قاجار با نیشخند بدو گفت : «هان لطفعلی خان! هنوز هم غرور داری؟»

واپسین شاه زند که دیگر توان سخن گفتن نداشت سرش را بالا برد و با پلنگ دیدگان بدو نگریست و گفت: «من از تو نمی‌ترسم ای اخته فرومایه». این ایستادگی خان قاجار را به خشم آورد و دستور نابینا کردن او را داد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آخرین روزهای لطفعلی خان زند

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 48664 - 116/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سرهارفورد جونز, هما ناطق, جان گرنی, تاریخ شاهان ایران, لطفعلیخان زند, زندیه, قاجار, کتاب آخرین روزهای لطفعلی خان زند