كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آخرین برگ

آخرین برگ

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: هوشنگ مستوفی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

قسمت اول برنامه های رادیوئی

مجموعه داستان های کوتاه از نویسندگان ایران و جهان به همراه بهترین اشعار شاعران معاصر ؛ به انتخاب هموشنگ مستوفی

 

...با اینکه می‌دانیم قصه را خوانده‌اید یا از چند و چونش باخبرید باز هم یادآوری کوتاه اگر سودی نداشته باشد زیانی هم ندارد، ماجرای قصه را یادآوری می‌کنیم.

زن و شوهر جوانی که تازه زندگی آغاز کرده‌اند و با درآمدی اندک فقیرانه زندگی می‌کنند و برای تحمل «نداشتن»‌ها و محرومیت‌ها اکسیر نیروبخش و امیددهنده «عشق» را دارند. مرد صاحب ساعتی است که زنجیر طلای زیبایی را کم دارد و زن، خرمن طلایی گیسوانی که گل‌سر نشان شده و گرانی را آه می‌کشد….

گرچه شاید چندان شباهتی هم میان این قصه فقیرانه! مشهور و آن انشای فقیرانه لردی مشهورتر نباشد. اما به دلیل دریافتی که ما از فقر و نداشتن داریم و آمریکایی آغاز قرن بیستم. نمی‌دانم چرا هر وقت قصه «اُهنری» را می‌خوانم یا بدان می‌اندیشم یاد آن انشای کذایی می‌افتم!

یادتان هست که می‌گفتند: روزی معلم انشای مدرسه لردبچگان انگلیسی از آنان خواست که درباره خانواده فقیری بنویسند. و لرد بچه‌ا‌ی نوشت: مردی بود که خیلی فقیر بود و قصر فقیرانه‌ای داشت و نوکران و کلفت‌‌هایش همه فقیر بودند! باغبان و راننده‌شان هم فقیر بود… و به همین ترتیب.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آخرین برگ

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 55498 - 110/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هوشنگ مستوفی, داستان های کوتاه, داستان های کوتاه روسی, داستان های کوتاه انگلیسی, داستان های کلاسیک, کتاب آخرین برگ