كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آثار هنری ایران

آثار هنری ایران

نویسنده: یحیی ذکا - محمدحسن سمسار
ناشر: نخست وزیری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 202
اندازه کتاب: رحلی جلد سخت - سال انتشار: 1357

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

در مجموعه نخست وزیری

چاپ نفیس همراه با نقاشی ها و تابلوهای رنگی

 هنر ایران یکی از غنی‌ترین میراث هنری در تاریخ جهان است و دربرگیرنده بسیاری از رشته از جمله معماری، نقاشی، بافندگی،سفالگری، موسیقی، خوشنویسی و فلزکاری می‌باشد.

نگارگری ایرانی که مینیاتور نیز خوانده می‌شود شامل آثاری از دوره‌های مختلف تاریخ ایران است که بیشتر به صورت مصورسازی کتب ادبی (ورقه و گلشاه، کلیله و دمنه، سمک عیار، و...)، علمی و فنی (التریاق، الادویه المفرده، الاغانی، و...)، تاریخی (جامع التواریخ، و...)، و همچنین، برخی کتب مذهبی، همچون، خاوران نامه می‌باشد.

خوشنویسی ایرانی بخشی از خوشنویسی اسلامی است که در ایران و سرزمین‌های وابسته یا تحت نفوذ او همچون کشورهای آسیای میانه، افغانستان و شبه قاره هند به تدریج حول محور فرهنگ ایرانی شکل گرفت. و نه تنها از مفاخر هنر ایرانی بلکه از مفاخر هنر اسلامی و حتی هنر جهان به شمار می‌رود.

فهرست

پیشگفتار

نگارگری

خوشنویسی

خاتمسازی

قالیبافی

فلزکاری

گره سازی - آینه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آثار هنری ایران

  • کد کتاب: 27749 - 300/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: یحیی ذکا, محمدحسن سمسار, تاریخ هنر ایران, نقاشی ایرانی, هنرهای دستی, آثار باستانی ایران