كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آثار باقیه

آثار باقیه 
نویسنده: ابوریحان بیرونی
مترجم: پرویز اذکایی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 945
اندازه کتاب: وزیری جلد سخت - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 106668

مروری بر کتاب 

این کتاب مطالعه تطبیقی تقویم‌های فرهنگ‌ها و تمدن‌های گوناگون ، درهم‌بافته با ریاضیات ، نجوم ، اطلاعات تاریخی ، به همراه کاوش در سنن و مذاهب ملت‌های گوناگون است.

آثار الباقیه در سال ۳۹۰ تا ۳۹۱ هجری به پایان رسید و جزو نخستین آثار بیرونی است که تقریبا در بیست سالگی او توسط دربار قابوس در گرگان گردآوری شد.

نسخه‌ای از این کتاب به خط ابن الکتوبی و متعلق به اوایل قرن چهاردهم میلادی در زمان فرمانروایی ایلخانان، اکنون باقی مانده‌است که در کتابخانه دانشگاه ادینبورگ نگاه‌داری می‌شود. این نسخه شامل ۲۵ نگاره‌است که در نسخه باقی‌مانده دقیق دیگری متعلق به قرن هفدهم میلادی در دوره عثمانی نیز وجود دارد.

به گفته ابوریحان بیرونی مثلثات را مسلمانانی که بیشتر ایرانی بودند در طول سده دوم و سوم و قرن طلایی چهارم ساختند و این علم را در دنیا از خویش یادگار گذاشتند و کار من تنها این بوده است که طرز بنای این علم را به گمان خویش فهمیده ام و به علمای ریاضی جهان تقدیم می دارم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آثار باقیه

  • ناشر: نشر نی
  • کد کتاب: 106668 - 35/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابوریحان بیرونی, پرویز اذکایی, تاریخ علمی ایران, تاریخ علم در ایران, فلسفه اسلامی, طب سنتی, پزشکی سنتی