منو
سبد خرید

آثار البلاد و اخبار العباد

آثار البلاد و اخبار العباد
درحال حاضر موجود نمی باشد
آثار البلاد و اخبار العباد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 113179 - 59/3
  • وزن: 2.30kg
0 ریال

آثار البلاد و اخبار العباد

نویسنده: محمود قزوینی
مترجم: جهانگیر میرزا
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 780
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

آثار البلاد و اخبار العباد کتابی است از زکریا بن محمد بن محمود قزوینی (۶۰۵ تا ۶۸۲ ه.ق.) در اصل به زبان عربی و در سال ۶۷۴ ه.ق. به رشته نگارش درآمده‌است. کتاب به طور کلی در مورد جغرافیای جهان و از مهم‌ترین کتاب‌ها در زمان نگارش خود بوده‌است. سه مقدمه دربارهٔ نیاز به پدید آمدن شهرها و تأثیر شهرها در ساکنان آنها و اقلیم‌های زمین دارد و پس از آن هفت فصل دربارهٔ هفت اقلیم. این کتاب علی‌رغم وجود برخی اطلاعات غلط، دارای اطلاعات بی نظیری نیز هست که به ندرت در منابع دیگر یافت می‌گردد.

این کتاب ابتدا در دوره محمد شاه یا ناصرالدین شاه توسط یکی از برادران محمد شاه به نام جهانگیر میرزا (پسر سوم عباس میرزا که بعدها به دستور محمد شاه قاجار کور شد) به فارسی برگردانده شد و به دلخواه مترجم مطالبی از آن کاسته و یا به آن افزوده گردید. بعدها و در دوره معاصر به قلم میرهاشم محدث مجدداً تصحیح و تکمیل شد. این کتاب از کتب مرجع در خصوص جغرافیای انسانی و طبیعی ۷۰۰ سال قبل دنیای شناخته شده محسوب می‌گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات