كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آثار احمدی ؛ تاریخ زندگانی پیامبر اسلام و ائمه اطهار (ع)

آثار احمدی

نویسنده: احمد بن تاج الدین استر ابادی - میر هاشم محدث
ناشر: میراث مکتوب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 600
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

تاریخ زندگانی پیامبر اسلام و ائمه اطهار (ع)


مولف از داشوران قرن دهم است که در هرات می زیست، و سپس به بیرجند رفت و به دست اسماعیلیان به قتل رسید. وی سخنوری زبردست و مورد توجه دانشمندان آن دوره بویژه امیر علیشیر نوائی بود. وی با درک محضر جمال الدین عطاء الله دشتگی مولف روضه لاحباب در هرات و با بهره بردن از سیره های بزرگانی همچون حسین خوارزمی، جمال الدین خوارزمی و خواجه محمد پارسا، به نگاشتن این اثر گرانسنگ پرداخت. مولف با نثر روان و شیوای فارسی و قابل فهم برای عموم، و با نگاهی بیطرفانه به شخصیتهای تاریخی، به بررسی تاریخی و کلامی سیره پیامبر اکرم (ص) و علی (ع) پرداخته و در پایان کتاب، مختصری از زندگانی دیگر امامان دوازده گانه شیعیان را باز می گوید.

نویسنده، عنوان کتاب را از نام خود گرفته است. وى در آغاز کتاب مى‌گوید: از هنگام جوانى هرگاه که اتفاق مى‌افتاد و مطالعه‌اى در شرح حال سرور پیامبران مى‌کردم، مطالبى از خوانده‌ها فراهم مى‌آمد در این میان گروهى از دوستان از من خواستند تا کتابى در این باب فراهم آورم. از این‌رو این کتاب را که شامل روایت‌هاى گوناگون و گفتارهاى مختلف بود گرد آوردم و در این زمینه از کتاب روضهالاحباب [نوشته جمال‌الدین عطاءالله دشتکى شیرازى به سال 903ق] سود بردم.

کهن‌ترین نسخه خطى آن‌که برخى با احتمالى ضعیف آن‌را به خط مؤلف انگاشته‌اند، به تاریخ سال 924 قمرى است که در کتابخانه انجمن آسیایى بنگال است.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آثار احمدی ؛ تاریخ زندگانی پیامبر اسلام و ائمه اطهار (ع)

  • 0ریال

برچسب ها: احمد بن تاج الدین استر ابادی, میر هاشم محدث, تاریخ شیعه, تاریخ اسلام, حضرت محمد(ص), کتاب آثار احمدی