کتاب آتش پارسی ؛ نخستین امپراتوری و نبرد برای تسخیر غرب فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات اختران

آتش پارسی ؛ نخستین امپراتوری و نبرد برای تسخیر غرب

نویسنده: تام هالند
مترجم: مانی صالحی علامه
ناشر: اختران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 474
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

هفتاد سال بود که کشورگشایی و پیروزهای سریع و چشمگیر خصلت ذاتی شاهنشاهی پارسی به نظر می رسید. آنها سراسر شرق نزدیک را درنوردیده بودند، حکومت های کهن را در هم شکسته و شهرهای پرآوازه را فتح کرده بودند تا شاهنشاهی پهناوری را تشکیل دهند که از هند تا سواحل دریای اژه را دربرمی گرفت و این همه در مدتی تقریباً معادل یک نسل به وقوع پیوسته بود.

اینک در سال 480 ق.م خشایارشا که قدرتمندترین مرد روی زمین به شمار می رفت لشکر عظیمی را به سوی یونان هدایت کرد تا بعضی دولت شهرهای یاغی (به زبان امروزی تروریست) یونانی را سرکوب کند.

چگونگی شاهنشاهی پارسیان در مدت نسبتاً کوتاهی به چنین قدرتی رسیده بود و چرامی خواست با دولت شهرهای دورافتاده ای یونانی بجنگد و چرا نتیجۀ جنگ ها مطلوب پارسیان نبود.

کتاب برجستۀ تام هالند این نخستین رویارویی بزرگ میان شرق و غرب را بهترین وجهی شرح داده و دقت نظر محققانه را با مهارت داستان نویسی و طنز هوشمندانه ای درهم آمیخته تا کتابی خواندنی فراهم آورد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آتش پارسی ؛ نخستین امپراتوری و نبرد برای تسخیر غرب

  • ناشر: اختران
  • کد کتاب: 54033
  • موجودی: در انبار
  • 480,000ریال
  • 430,000ریال

برچسب ها: تام هالند, مانی صالحی علامه, یونان, تاریخ جنگ های ایران, تاریخ ایران باستان, کتاب آتش پارسی ؛ نخستین امپراتوری و نبرد برای تسخیر غرب