منو
سبد خرید

آبی و صورتی

آبی و صورتی
موجود نمی باشد
آبی و صورتی
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 70615
  • وزن: 0.70kg
0 ریال

آبی و صورتی

نویسنده: ناهید طباطبایی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 464
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

دو روز بود که یحیا هر روز صبح زود بلند می شد، سر و صورتش را صفا می داد، لباس تمیز می پوشید و به تلگراف خانه می رفت. پشت دستگاه می نشست و کتابش را جلویش باز می کرد. فکر می کرد کتاب می خواند اما حواسش جمع نبود.
لابه لای خط های نوشته، کالسکه ای را می دید که می آید، می آید و نمی رسد.

به پنجره های کالسکه خیره می شد تا شاید سایه ای از محبوبه ببیند یا شاید دستی از پنجره بیرون بیاید تا چیزی را بیرون بیندازد یا به او اشاره ای کند و چون خبری نبود، دوباره به خط های کتاب خیره می شد. بعد چشم هایش را بس که خیره مانده بود، از اشک خیس می شد. آن وقت زود چشم هایش را پاک می کرد تا راه کالسکه گل نشود....

ناهید طباطبایی در سال 1337 در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته‌ی ادبیات دراماتیک و نمایش‌نامه نویسی از مجتمع دانشگاهی هنر است. او که از نوجوانی آغاز به نوشتن کرده، اولین مجموعه داستان خود را در سال 1371 به چاپ رساند و تاکنون کار داستان‌نویسی و ترجمه از زبان‌های فرانسه و انگلیسی را ادامه داده است.

ناهید طباطبایی داوری برخی از جوایز ادبی از جمله جایزه‌ی صادق هدایت، گلشیری و جشنواره‌ی ادبی اصفهان را به عهده داشته است. او در حال حاضر مدیریت نشر دید را به عهده دارد. تاکنون داستان‌های زیادی از او به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده و چند اثر او نیز به صورت فیلم‌نامه درآمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.