كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آئین یهود از آغاز تا انحراف

آئین یهود از آغاز تا انحراف
نویسنده: عزت الله معظمی گودرزی
ناشر: خانه تاریخ و تصویر ابریشمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 108727

 

مروری بر کتاب
یهودیت دین ، فلسفه و روش زندگی قوم یهود می باشد. یهودیت نخستین دین ابراهیمی و نیز به عقیده بسیاری ، نخستین دین سازمان یافته یکتاپرست به شمار می‌رود. توراه (به انضمام نوییم و کتوویم ، که مجموعا تنخ نامیده میشود) کتاب مقدس یهودیت است.

یهودیت شامل مجموعه گسترده ای از دیدگاههای مذهبی ، تشریفات ، شاخه ها ، و متون مذهبی می باشد. امروز اکثر یهودیان پیرو سه شاخه ارتدوکس ، لیبرال ، و محافظه کار میباشند ، و اقلیتی هم پیرو بازسازی خواه ، قراییم ، و یهودیت اومانیستی هستند ؛ از لحاظ دیدگاههای مذهبی این شاخه ها بسیار متفاوت هستند. در حالی که یهودیان ارتدوکس باور به وحی تورات از طرف خدا ، پیروی سخت از قوانین مذهبی ، و ظهور مسیحای موعود هستند ، یهودیان لیبرال باور به زندگی مدرن ، استقلال شخصی ، آزاد اندیشی هستند.

به باور یهودیان مذهبی ، یهودیت پیمان خدا با بنی اسرائیل است. همچنین یهودیت کانون بیشتر متون و سنت‌های ادیان ابراهیمی است و تاریخ ، اصول و اخلاق آن بر ادیان مسیحیت ، اسلام ، و بسیاری از مذاهب دیگر تاثیر به‌سزایی گذاشته‌است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آئین یهود از آغاز تا انحراف

  • 0ریال

برچسب ها: عزت الله معظمی گودرزی, یهودیت, تاریخ ادیان, ادیان ابراهیمی