منو
سبد خرید

آئین های هندو

آئین های هندو
آئین های هندو
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151195 - 108/4
  • وزن: 0.50kg
1,000,000 ریال

آیین های هندو

نویسنده: ک. م. سن
مترجم: ع. پاشایی
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 275
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

این کتاب با هدف تبیین و معرفی آیین "هندو" در ابعاد آیینی، مناسکی و عمدتا عرفی و مردمی نگارش یافته است .اصطلاح کلی هندوئیسم به معنای دین‌های مردم هند است. هندوئیسم قرن‌ها مهم‌ترین عامل حفظ یگانگی هند بود. این آیین، خدا را نه فقط همه آگاه و بر همه توانا دانسته، بلکه حضور او را در همه‌چیز پذیرفته است. تا آن‌جا که به عبادت دینی مربوط است، هندوئیسم خیلی آزاد است؛ انسان می‌تواند در این آیین سعی کند که از راه‌کار (کرمه) یا مراقبه (مدیتیشن) و شناخت (گیانه) یا فقط از راه عشق (بکتی) به خدا برسد.

هم جزئیات اعمال دینی و هم جزئیات مفروضات دینی برای هر فرد فرق می‌کنند، چون هندوئیسم وجود هرگونه راه انحصاری رسیدن به خدا را نفی می‌کند. در هندوئیسم خدا بی‌انتها، همه آگاه، بر همه توانا و همیشه در همه جا هست، اما شاید او به مردم گوناگون به صورت‌های گوناگون تجلی کند. برای رسیدن به او راه‌های گوناگون وجود دارد و هر راهی همان اندازه درست است که آن دیگری. کتاب حاضر دربارة طبیعت و اصول هندوئیسم و تکامل تاریخی آن به نگارش درآمده است.

آیین های هندو چون دیگر دین های جهانی یعنی مسیحیت، اسلام یا آیین بودا تنها یک بنیادگذار نداشته است. این آیین اندکاندک در دورانی بیش از پنجهزار سال بالیده و همه جنبش های فرهنگی و دینی هند را به خود جذب و یگانه کرده است. در این کتاب ابتدا درباره طبیعت و اصول آیینهای هندو سخن به میان آمده و در بخش دوم تکامل تاریخی این آیین بررسی شده است. بخش سوم کتاب اختصاص به برگزیدهای از کتابهای مقدس هندوان دارد.

فهرست

طبیعت و اصول
آرمان ها
سیستم کاست
جشن ها
یگانگی و آزادی
تمدن دره سند
عصر ویدئی
آیین جینه
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات