كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آئین مادری

آئین مادری

نویسنده: مری تروبی کینگ
مترجم : کوکب صفاری
ناشر : امیر کبیر

زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی جلد سخت - سال انتشار: 1339 - دوره چاپ : 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

مصور،جدول ،عکس ،نمودار

زمانی که یک کودک تازه متولد شده شادی را به ارمغان می آورد، به مقدار مساوی مسئولیت را نیز به ارمغان می آورد، والدین جدید معمولاً هنگام مراقبت از یک کودک دچار برخوردهای پر از ضد و نقیضی می شوند که شامل مسائلی مانند کمبود خواب، تسکین کودک و تغذیه کردن است، برای تغییرات شدید در سبک زندگی خود آماده باشید و به یاد داشته باشید که اولین خنده های کوچولوی شما باعث کارهایی می شود که به زحمتش می ارزد.

در زمان بارداری، غذا و اکسیژن از طریق بند ناف به بدن جنین منتقل می شود. اما بعد از زایمان این بند ناف با گیره ای مسدود می شود و ارتباط جنین با بدن مادر جدا می شود و بند ناف به شکل پوست سیاه و خشکی دیده می شود. وجود بند ناف در ابتدای تولد به این علت که عصبی به آن متصل نیست به نوزاد آسیبی نمی رساند. اما باید از این بند ناف مراقبت نمود و آن را تمیز و خشک نگه داشت تا عفونی نشود. اگر تا افتادن بند ناف قرمزی یا ترشح موادی را در این ناحیه مشاهده کردید، به نزد پزشک بروید زیرا ممکن است نشانه عفونت باشد.

در این حالت نوزاد را زیاد حمام نکنید تا این قسمت از پوست، کاملاً خوب شود و زایده بند ناف کاملاً از بین برود. بهبودی بند ناف در کودکان متغیر است و معمولا تا دو هفته بطول می انجامد. در روز اول و دوم خشک شدن بند ناف نوزاد آغاز می شود و رنگ آن ابتدا زرد و بعد قهوه ای می شود.

طبق آمار های رسمی مادران کودکان نوزاد تا سه سال خسته ترین انسان های روی زمین هستند !
تولد یک کودک بی‌‌‌شک معجزه‌‌‌ای است که در زندگی هر زوجی رخ می‌‌‌دهد اما در عین حال برای آن‌‌‌ها شغلی تمام‌‌‌وقت ایجاد کرده و همان‌‌‌قدر که موجب شادی والدین‌‌‌ است خسته‌‌‌کننده نیز هست. در این دوران پر‌‌‌هیاهوی پس از تولد کودک، نوعی حس شعف و افتخار با مشکلاتی مثل کم‌‌‌خوابی، نیاز به برنامه‌‌‌ریزی مداوم، اختلافات بین زوجین و فشارهای بیشتر از جانب محل کار با هم آمیخته می‌‌‌شوند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آئین مادری

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 99863 - 209/5
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال

برچسب ها: مری تروبی کینگ, کوکب صفاری, بهداشت, بارداری, کودک یاری, بچه داری, آبستنی, حاملگی, نگهداری از کودک, روانشناسی رشد, کتاب آئین مادری