كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آئین در آیینه ؛ مروری بر آراء دین شناسانه عبدالکریم سروش

آئین در آیینه ؛ مروری بر آراء دین شناسانه عبدالکریم سروش

نویسنده: سروش دباغ
ناشر: صراط
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 720
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

عبدالکریم سروش طی نزدیک به سی سال فعالیت فکری در حوزه‌های متعدد معرفتی کار کرده است. از نقد مارکسیسم و شرح متون عرفانی گرفته تا دروس فلسفه علم، علم الاجتماع، متافیزیک، کلام، دین‌شناسی و ... شاید اکنون وقت آن باشد که به این کارنامه بلند نگاهی بیندازیم؛ کارنامه‌ای که سهم مهمی از تاریخ اندیشه معاصر ایران به خود اختصاص داده و چه بسا نماد و نمایانگر بخشی از مساعی یک قوم باشد برای دوام بخشیدن به فرهنگ و تمدن خویش در معرکه این جهان پر تب و تاب.

در کتاب حاضر از میان حوزه‌های مختلفی که سروش در آنها به کار فکری پرداخته است به آن بخش که محتوای دین شناسانه آراء او را تشکیل می‌دهد توجه شده و گردآورنده کوشیده است حول مضمون «دین‌شناسی»، گزیده‌ای از آثار عبدالکریم سروش را فراهم آورد.سروش دباغ متولد تهران به ۱۳۵۳ می‌باشد. ایشان پژوهشگر حوزه دین، فلسفه و ادبیات هستند. دباغ در دانشگاه علوم پزشکی تهران، دوره دکترای داروسازی را گذرانده و از دانشگاه وارویک انگلستان، دکترای فلسفه تحلیلی دارد. او فرزند عبدالکریم سروش است و مدیریت مؤسسه معرفت و پژوهش را نیز بر عهده دارد
دباغ اکنون در دانشگاه تورنتو در مقطع پست دکترا مشغول به تحقیق است. پیش از این، او استادیار مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه بود. او دوره متوسطه را در  تهران گذراند و با دیپلم علوم تجربی در سال ۱۳۷۱ فارغ‌التحصیل شد. ایشان در سال ۷۷ از همان دانشگاه با مدرک دکترای داروسازی فارغ‌التحصیل شد.
ایشان سال‌ها در محضر پدر به فراگیری دروس و علومی هم چون فلسفه غرب، تاریخ فلسفه، فلسفه علم، فلسفه تحلیلی، فلسفه زبان و علوم اجتماعی، معرفت‌شناسی و عرفان اسلامی مشغول بود تا اینکه در اوایل سال ۱۳۸۱ جهت ادامه تحصیل عازم انگلستان شد و در دانشگاه وارویک در مقطع دکتری فلسفه اخلاق با گرایش تحلیلی مشغول به تحصیل شد  و در سال ۱۳۸۵ با نگارش رساله‌ای تحت عنوان "دلایل اخلاقی: خاص‌گرایی، الگوها و ورزیدن" از آن دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و به ایران بازگشت.

فهرست

علل اقبال به دعوت انبیاء
انتظارات ما از دین
تجربه دینی
تجربه‌ی معنوی
معرفت دینی
ادب درون دینی
اصناف دین ورزی
صراط ‌های مستقیم
بسط تاریخی دین
دین و دنیای جدید

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آئین در آیینه ؛ مروری بر آراء دین شناسانه عبدالکریم سروش

  • ناشر: صراط
  • کد کتاب: 82064 - 99/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: عبدالکریم سروش, سروش دباغ, فلسفه اسلامی, مقالات فلسفی, اسلام, کتاب آئین در آیینه ؛ مروری بر آراء دین شناسانه عبدالکریم سروش