کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آئینه های جیبی آقای مک لوهان

آئینه های جیبی آقای مک لوهان

نویسنده: ابراهیم رشید پور
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 228
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

هربرت مارشال مک لوهان (1980-1911) اهل کانادا، استاد و پژوهشگر مطالعات رسانه‌ای است. وی مبتکر نظریه دهکده جهانی است. نوشته های مک لوهان پر از ابهام و ایجاز است، تا جایی که بعضا به مرز رمز و راز می رسد. از این رو، درک درست مفاهیم مورد نظر وی تا حدی دشوار و گاهی نامانوس و غیر قابل هضم هستند و کاملا با واقعیتی که پذیرفته ایم در تناقض.

دکتر رشیدپور در سال 1351 مجموعه مقالاتی درباره آراء او به فارسی ترجمه کرد و در مجله تماشا به چاپ رساند که به شناخت او بسیار کمک کرد. کتاب حاضر مجموعه ای از همان مقالات است. در این مقالات سعی شده است تا زوایای پیدا و پنهان آراء و اندیشه های مک لوهان مورد بررسی قرار گیرد.

موضوعاتی چون بررسی نگاه متفاوت مک لوهان به پدیدارها، آینده جهان با توجه به نظریات مک لوهان، و فناوری های نوین و تاثیرشان بر میراث گذشته از جمله کتاب، از جمله مهم ترین گرایش های این مقالات است. خواندن این کتاب برای علاقه مندان به موضوع فلسفه ارتباطات بسیار توصیه می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آئینه های جیبی آقای مک لوهان

  • ناشر: سروش
  • کد کتاب: 98191 - 6/1
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: ابراهیم رشید پور, علوم اجتماعی, جامعه شناسی سیاسی, سیاست اجتماعی, مقالات سیاسی, کتاب آئینه های جیبی آقای مک لوهان