منو
سبد خرید

آئينه هدايت در اثبات ولايت از نظر قرآن و سنت

آئينه هدايت در اثبات ولايت از نظر قرآن و سنت
-25 %
آئينه هدايت در اثبات ولايت از نظر قرآن و سنت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 119862- 50/6
  • وزن: 1.00kg
450,000 ریال
600,000 ریال

آئينه هدايت در اثبات ولايت از نظر قرآن و سنت

نویسنده: ابراهیم احمد الامینی النجفی
ناشر: اسلامیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 510
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

قرآن و عترت، دو امانت الهی و دو گوهر گرانبها و میراث رسول گرامی، وسیله هدایت، سعادت و نجات انسان ها هستند. این دو گوهر گرانبها از یک منبع نشأت گرفته و در یک مسیر حرکت می کنند و به یک مقصد منتهی خواهند شد. قرآن بدون عترت و عترت بدون قرآن، نه مورد توجّه قرآن است و نه مورد تأیید عترت.

ارتباط بین «قرآن و اهل بیت»، ارتباط دوسویه است. از طرفی قرآن، اهل بیت را والاترین و برترین انسان ها معرّفی می کند و از طرف دیگر، آگاه ترین انسان ها به حقایق وحی، اهل بیت علیهم السلام می باشند. قرآن و عترت، دو رکن اساسی اسلام و همراه با یکدیگر و تمسّک به هریک بدون دیگری، نادرست و ناتمام به شمار می آید. این مهم در آخرین و سرنوشت سازترین پیام الهی بر رسول گرامی اسلام بیان شده است؛ آنجا که به انجام رسیدن وظیفه رسالت و تکمیل نمودن آن را، بسته به ابلاغ پیام ولایت می سازد و دین همراه با ولایت را، دین کامل می شناسد و روز نصب حضرت علی علیه السلام به عنوان جانشین پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم را، روز کامل شدن دین و تمام شدن نعمت و رضایت خویش می داند و سرانجام تحقّق این فرمان را، مایه نومیدی کافران و مخالفان از پیروزی بر اسلام می داند.

خداوند در قرآن، اهل بیت را با بهترین اوصاف و فضائل یاد کرده و آیات بسیاری در شأن و منزلت آنان نازل کرده است. حضرت علی علیه السلام فرموده است:
«نزل القرآن ارباعاً فربع فینا و ربع فی عدوّنا و ربع فی الفرائض والاحکام و ربع فی السّنن (قصص) والأمثال و لنا کرائم القرآن».
و در روایتی دیگر آمده است:
«نزل القرآن اثلاثاً فثلث فینا فثلث فی عدوّنا و ثلث فی الفرائض والسّنن والأمثال».

صدها آیه در شأن اهل بیت علیهم السلام نازل شده است که مورد پذیرش بیشتر مفسّران شیعه و فرقه های دیگر است. تفسیر و تبیین آن آیات و نگارش کتاب های بسیار در این مورد، بیانگر این حقیقت است.

ابن عباس می گوید:
«ما نزل فی أحد من کتاب الله ما نزل فی علیّ علیه السلام».
مجاهد می گوید:
«نزلت فی علیّ سبعون آیة لم یشرکه فیها أحد».
و نیز احمد بن حنبل می گوید:
«ما جاء لأحد من اصحاب رسول الله من الفضائل أکثر ممّا جاء لعلیّ بن ابی طالب علیه السلام».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات